Pomysły na zabawy weselne

1. Sztafeta

Z rodziny pana młodego i panny młodej wybiera się po cztery osoby. Ustawia się cztery krzesła w dwóch rzędach. Osoba na pierwszym krześle musi najszybciej jak potrafi zjeść banana i klepnąć kolejną osobę w ramię, kolejna osoba ma nadmuchać balon tak, żeby pękł (oczywiście najszybciej jak umie), kolejna osoba musi wypić szklankę wody, a ostatnia obrać i zjeść mandarynkę. Wygrywa drużyna, która najszybciej pokona całą sztafetę.

2. Love STORY

Innym sposobem na zaskoczenie gości jest przedstawienie parodiujące historię Waszej miłości. Nie wszyscy goście wiedzą jak się poznaliście, a w końcu dzień wesela jest czasem, w którym najbliżsi chcą celebrować Waszą relację. Do występu warto wykorzystać zabawne podkłady muzyczne.

3. Marynarki

Wybieranych jest kilka par. Mężczyzna musi mieć ze sobą marynarkę. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą, a na podany przez orkiestrę znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przywleka ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, kiedy pozostanie tylko jedna para.

4. Pomnik

Panie i panowie zostają oddzieleni dużym kawałkiem materiału (można użyć chusty Klanzy). Szefową grupy pań jest Pani Młoda, a szefem grupy panów - Pan Młody. Zadaniem Pani Młodej jest zbudowanie żywego Pomnika Miłości dla Męża, a wyzwaniem Pana Młodego - zbudowanie żywego Pomnika Miłości dla Żony. Gdy pomniki są gotowe, kurtyna zostaje opuszczona. Do tej zabawy można zaprosić wszystkich gości!

5. Taniec na gazecie

Para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.

Miłej zabawy!

Artykuły warte uwagi

new_article

Jak wybrać temat przewodni na mój ślub?

Niewątpliwie polska branża ślubna rozwija się w ekspresowym tempie , pary młode coraz częściej przykładają wagę do detali, poszukują nowych pomysłów, inspiracji i trendów. Chcą, aby ich ślub oraz wesele było magiczne i wyjątkowe, a także wyróżniało się spośród wszystkich innych.

1. Postarajcie się od znalezienia Waszych wspólnych punktów. Nie warto na siłę poszukiwać motywu przewodniego – zapewne wtedy, efekt nie będzie najlepszy, jeśli jakaś stylistyka zawładnie całym dniem Waszego ślubu, a Wam samym nie będzie kojarzyła się z niczym co “Wasze”.  Może to być związane z Wami i historią Waszego związku, wspólnie spędzonych chwil w różnych miejscach, pierwszy taniec, pierwsze randki, pierwsze miejsce zapoznania itp. Można również pomyśleć o Waszych wspólnych zainteresowaniach, hobby. Co lubicie robić razem? Wspólne podróżowanie może być doskonałą wykładnią dla waszego wesela np. nawiązanie do waszych wyjazdów będzie tematem, który można rozwijać na wiele sposobów.

2.  Jesteście kinomaniakami i spędzacie sporo czasu przed dużym ekranem? Spróbujcie poszukać inspiracji w filmie, muzyce, sztuce. Nawiązywanie do filmów to często wybierany motyw. Wesele przy muzyce Elvisa Presleya? Jak najbardziej! Przygotujcie płyty winylowe, mocne kolory i przyjęcie w stylu lat 60  gotowe!

3. Wesele tematyczne to przede wszystkim Wasz Pomysł. Kluczem do sukcesu jest idea, która pozwoli tak poprowadzić cały proces organizacji, aby efekt końcowy był zaskakujący. Starajcie się unikać tematów, w których można szybko popaść w kicz.

4. Wybraliście już konkretny motyw?  Trzymajcie się go do końca! Podstawą jest to, aby wytrwale trzymać się pomysłu. Oto kilka propozycji w czym może się przewijać motyw przewodni: kwiatach i dekoracji, menu, kolorystyce, muzyce, a także różnych atrakcjach dla gości. Obierając temat przewodni, pomyślcie o wykorzystaniu wybranego motywu na różnych polach. Dla przykładu, papeteria powinna współgrać z aranżacją stołów lub dekoracji kwiatowej.

5.Zadbajcie o najmniejsze detale ! Te najdrobniejsze rzeczy nadają klimat przyjęciu, pięknie zdobione zaproszenia, dopracowane menu, itp. Przy organizacji wesela tematycznego nie wolno pomijać detali to głównie one decydują o sukcesie Waszego pomysłu.

 

05/04/2018, 16:17
Czytaj
new_article

Jak dobrać obrączki ślubne?

Obrączki muszą być idealnie dopasowane. Najprostszy i najwygodniejszy sposób na odpowiednie dobranie rozmiaru, to udanie się do sklepu jubilerskiego i założenie miarki na palec. Ta metoda jest najbardziej dokładna oraz niezawodna. Pierścienie miernicze podpowiedzą, jaki rozmiar jest prawidłowy (rozmiar, czyli numer nie odpowiada średnicy, czy rozmiarowi obwodu palca). Nie powinna się zsuwać, ześlizgiwać, gdy rękę trzymamy opuszczoną na dół, ani bardzo ciężko przechodzić przez staw, najlepiej, gdy czujemy lekki opór na kostce. Obrączka nie może uwierać. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że jest za mała. Pierścionek zaręczynowy i sam moment wręczenia zazwyczaj bywa niespodzianką dla kobiety, dlatego partner powinien wcześniej dokonać pomiaru jej palca na tyle sprytnie, aby nie była tego świadoma. Dysponując biżuterią już noszoną przez wybrankę należy suwmiarką zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka. Należy zwrócić uwagę, czy pierścionek ma idealnie kolisty, równy kształt. Jeśli tak nie jest, to aby uniknąć błędu należy wykonać pomiar w kilku miejscach a następnie go uśrednić. Pomiaru należy dokonać precyzyjnie, gdyż każdy kolejny rozmiar jubilerski to różnica 0,3 mm.

Numeracja obrączek waha się od 9 do 33, ale zdarzają się także 5 i 34. Najczęściej zamawiane rozmiary obrączek dla kobiet wahają się od 12 do 15. Natomiast dla mężczyzn 22-25.

05/04/2018, 16:07
Czytaj
new_article

4 wspaniałe opcje na podróż poślubną

SESZELE

Jeśli marzy Wam się miesiąc miodowy w urzekających okolicznościach przyrody,  z dala od zgiełku cywilizacji, to Seszele są wprost stworzone dla Was. Największa wyspa Seszeli Mahe uwodzi nie tylko niebiańskimi plażami – zaskakuje również bujną roślinnością, zupełnie inną od tej, którą znamy z Europy. Możecie spacerować po lasach wydzielających intensywny, przyjemny zapach lub całkiem zatracić się w lenistwie i w cieniu palm raczyć się na leżakach chłodzącymi drinkami. 

CZECHY

Za szczególnie lekceważonych uchodzą chyba nasi południowi sąsiedzi, bo przez Czechy i Słowację najczęściej tylko przejeżdżamy będąc w drodze gdzieś indziej lub przyjeżdżamy wyłącznie na zakupy. A te kraje naprawdę warto poznać. I nie mam tu na myśli jedynie taniego lotu do Pragi lub Bratysławy, bo jest tam znacznie więcej interesujących miejsc niż same stolice. Morawy – czeska Toskania to wycieczka, która pozwala w ciągu tygodnia bliżej poznać Czechy – choćby bardzo lubiany przez nas Ołumuniec. Nie inaczej jest ze Słowacją, gdzie oprócz zabytków Bratysławy znajdziemy także wspaniałe zamki i niesamowitą przyrodę.

MEKSYK

Luksusowa hacienda tylko dla Was, a w pobliżu turkusowy ocean i nieziemskie plaże. Meksyk ma nowożeńcom do zaoferowania naprawdę dużo! Najlepsze kierunki dla młodej pary to Cancun, Riviera Maya czy Los Cabos - miejsca te dogodzą Wam pod kątem wyboru zakwaterowania, wachlarza atrakcji i restauracji na najwyższym poziomie. Pamiętajcie, aby w przerwach od odpoczynku na plaży, odkryć największe skarby kraju - starożyte miasta Majów i Azteków, a także słynne groty i podwodne jaskinie. Nienależąca do najtańszych, ale warta każdego dolara, wyprawa do Rio Secreto, to "must see" pobytu w Meksyku, szczególnie, dla zakochanych.

DOMINIKANA

Na Dominikanie możemy znaleźć zarówno bardzo luksusowe hotele jak i skromniejsze ośrodki wypoczynkowe. Obiekty są wyposażone według światowych standardów i zgodnie z panującymi trendami. Dodatkowym atutem są liczne pola golfowe i korty tenisowe oraz profesjonalne centra SPA oferujące zabiegi europejskiej jakości. Świetnym wyborem są również ośrodki wypoczynkowe jak i zaciszne, ustronne domki typu bungalow z bezludnymi plażami i konnymi przejażdżkami dla dwojga.

05/04/2018, 16:01
Czytaj